گیاه جینسینگ و خواص آن

گیاه جینسینگ، یکی از هزاران گیاه مفید است که به دلیل فواید فراوان به نوش دارو یا گیاه جوانی معروف شده است.  استفاده از چای گیاهی جینسینگ در درمان مشکلات جنسی مردان و زنان، اختلالات خواب و لاغری بسیار مفید است.

 

گیاه جینسینگ و خواص آن

جینسینگ چیست؟

گیاه جینسینگ در مناطق شرقی آسیا و شمال آمریکا رشد می کند و سال های زیادی است که مردم کشورهای کره، ویتنام، تایلند، چین، منچوری و… از ریشه این گیاه به عنوان یک دارو بهره می برند.

گیاه جینسینگ نیروبخش است و مصرف آن منجر به حفظ سلامتی و هماهنگی فعالیت های اساسی و حیاتی می شود. برای بهبود عملکرد مغز، درمان ناتوانی، کاهش استرس، افزایش طول عمر و… می توان از این گیاه استفاده کرد.

در زمان های دور، به دلیل ارزش بالایی که این گیاه داشته است، در کشورهای شرقی نظیر چین، فقط امپراطوران حق جمع آوری و نگهداری ریشه های این گیاه را داشتند.

 

 

طریقه مصرف گیاه جینسینگ

ریشه خشک شده این گیاه می تواند به صورت جوشانده یا چای یا به عنوان بخشی از یک نوشیدنی دم شده گیاهی همراه با سایر گیاهان مصرف می شود. حتی می توان به صورت افزودنی به سوپ مصرف کرد یا به شکل قرص مصرف نمود.

اما استفاده از جینسینگ به صورت دم کرده و چای یا به صورت عصاره رایجتر است. سرخپوستان در سفرهایی که باید مسافت طولانی را بپیمایند ، ریشه این گیاه را برای رفع گرسنگی می جوند.

برای تهیه چای این گیاه، آب را بجوشانید، بهتر است از ظروف لعابی، چینی یا پیرکس برای اینکار استفاده نمایید. سپس مقداری ریشه خشک شده به آن بیفزایید. سپس ۲۰ تا ۳۰ دقیقه منتظر بمانید تا بجوشد. حتی می توانید بیشتر از این مدت نیز آن را بجوشانید. برای صرف چای منتظر بمانید تا چای ولرم شود. در طب سنتی چین تاکید شده است که این چای را ولرم بنوشید. توصیه می شود روزانه یک یا دو فنجان از این چای بنوشید.

 

خواص گیاه جینسینگ

افزایش قدرت ذهن

نیروبخشی به بدن

بهبود عملکرد حافظه

افزایش نشاط

بالا رفتن قدرت تحمل

کاهش استرس

مقابله با پیری و فرسودگی  و اثرات ناشی از افزایش سن

تقویت سیستم ایمنی بدن

تنظیم سوخت و ساز و متابولیسم بدن

جلوگیری از سردرد

درمان اختلالات خواب

کاهش اثرات منفی ناشی از یائسگی

درمان مشکلات جنسی مردان و زنان

افزایش قدرت و توان سیستم قلبی و عروقی

تنظیم فشار خون

تنظیم سطح قند خون بدن

 

 

تاریخ: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

دیدگاه های شما

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

اطلاع از
avatar
wpDiscuz
داغترین مطالب